W czym jest magnez? – wybierz produkty zawierające dużo tego pierwiastka
Czerwiec 12, 2016

Magnez to jeden z istotnych składników naszej diety, który ma duży wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Ciągłe zmęczenie, drążące powieki czy trzęsąca się łydka to znak, że możemy mieć niedobory magnezu w organizmie. Szybki tryb życia, duża ilość śmieciowego jedzenia, kawy czy napojów gazowanych to czynniki, które doprowadzają do tego, że magnez się wypłukuje z organizmu i nie ma go tam w odpowiedniej ilości. W takiej sytuacji konieczne jest sięgnięcie po magnez oferowanych w kapsułkach w czystej postaci. Lepszym rozwiązaniem będzie jednak zmiana diety na produkty, w których znajduje się dużo magnezu. Dla Państwa przygotowana została lista produktów, z której dowiedziecie się w czym jest magnez.

1.    Pestki dyni – to produkt, w którym magnezu jest bardzo dużo. W 100 gramach znajdziemy aż 540 mg tego pierwiastka. Jest to więc niezwykle zdrowa przekąska, którą świetnie możemy zastąpić tłuste chipsy.
2.    Otręby pszenne – również tutaj znajdziemy dużą ilość magnezu bo aż 490 mg na 100 g. Dlatego warto dodawać je po jednej dwie łyżki do różnych posiłków. Na pewno wyjdzie to nam na zdrowie
3.    Kakao naturalne – gorzkie, naturalne kakao ma w sobie około 420 mg na 100 g. Dlatego można również tutaj szukać źródła tego pierwiastka.
4.    Migdały – jest to produkt, który ma bardzo dobry wpływ na nasz organizm, znajdują się tam między innymi zdrowe tłuszcze. Do tego również duża ilość magnezu bo aż około 270 mg na 100 g.
5.    Zarodki pszenne – można je swobodnie dodawać do sałatek czy surówek, znajdziemy tam nieco ponad 300 mg magnezu na 100 g takich zarodków.
6.    Kasza gryczana – jeśli chodzi o węglowodany do posiłków duża ilość magnezu znajduje się w kaszy gryczanej. W torebce, gdzie mamy 100 g kaszy będzie prawie 220 mg magnezu.
7.    Soja – kolejny popularny, dietetyczny produkt, w którym mamy sporo magnezu. Podobnie jak w kaszy jest tam niecałe 220 mg na 100 g.
8.    Biała fasola – w tym produkcie mamy około 170 mg na 100 g. Smaczny element, z którego można przygotować wiele posiłków.
9.    Czekolada – jest również coś dla miłośników słodyczy. W czekoladzie również mamy dużo magnezu. Najlepiej wybierać gorzką czekoladę, gdzie w tabliczce jest około 165 mg na 100g. W mlecznej czekoladzie może być nawet poniżej 100 mg co jest znaczącą różnicą
10.    Orzechu pistacjowe – w pistacji również mamy sporo magnezu. Prawie 160 mg na 100g.
11.    Orzechy laskowe – podobna ilość znajduje się w orzechach laskowych. Ze względu na dużą ilość tłuszczu nie powinniśmy jednak jeść ich ogromnymi ilościami.
12.    Płatki owsiane – w płatkach mamy około 130 mg na 100g. Są jednak bardzo zdrowe również pod innymi względami, dlatego warto po nie sięgać.
13.    Banan – dla miłośników owoców rozwiązaniem mogą być banany, gdzie mamy około 70 mg magnezu w jednym bananie, który waży około 200 g.