Młody Jęczmień Zielony
Październik 1, 2016

Moda na dbałość o swoje zdrowie rośnie i z każdym kolejnym dniem coraz więcej osób dba o to, by jeść to, co dla ich organizmu jest dobre. Stąd jednocześnie powiększająca się liczba fanów młodego jęczmienia, który jak nic innego do tej pory, przynosi najlepsze rezultaty.

Młody jęczmień, a odchudzanie

Często wybierany przez tych, którzy planują zrzucić na wadze, czy też dbają o utrzymanie stałej wagi ciała. Zawarty w młodym jęczmieniu błonnik jest naturalny i możemy cieszyć się pełnią jego działania. Wiele preparatów posiada sztuczny błonnik, który nawet w połowie nie działa tak, jak przyjmowanie młodego jęczmienia w tabletkach! Łykając jedną tabletkę na 30 minut przed posiłkiem, uzyskamy efekt o wiele szybszego uczucia sytości, łatwiej będzie nam zrezygnować z dalszego jedzenia i odejść od stołu. Błonnik ma też wpływ na perystaltykę jelit, oczyszcza je z toksyn i zanieczyszczeń, zwiększając wchłanianie drogocennych składników odżywczych. Jęczmień zielony pozwala pozbyć się nieprzyjemnych zaparć i natychmiastowo odczuć poczucie lekkości.

Młody jęczmień i jego skład

Zaleca się stosowanie tabletek dwa razy dziennie 30 minut przed planowanym posiłkiem. Systematycznie przyjmowanie to jedyny sposób na to, by odczuć maksimum korzyści, jakie niesie za sobą młody jęczmień. Naprawdę warto, bowiem zawiera on dużo witamin, minerałów i enzymów, które wprowadzą do naszego organizmu rewolucję.

Młody jęczmień zielony to głównie witaminy C, E, B1, B2, B6 oraz beta-karoten, kwas foliowy i potas. Ważny dla osób, które nie jedzą mięsa. Są jedynym naturalnym źródłem witaminy B12, tak ważnej i istotnej dla wegetarian oraz wegan. Również z powodu dużej ilości wapnia wzmacniającego kości, zaleca się jego przyjmowanie na diecie roślinnej.

Zawarty w młodym jęczmieniu magnez zmniejsza i łagodzi stres, a obecność cynku, manganu i krzemu wpływa korzystnie na wygląd paznokci i włosów. Młody jęczmień skutecznie pomaga również osobom z trądzikiem i problemami skórnymi. Chlorofil, jaki w nim znajdziemy, jest niezastąpiony, a jego działanie szerokie.