Czystek
Luty 4, 2017

Pomimo zdobyczy techniki i coraz nowszych, skutecznych leków, produkowanych przez branżę farmaceutyczną, cały czas spożywamy różnego rodzaju zioła w celu poprawy swojego zdrowia i samopoczucia. Polacy niezmiennie od lat korzystają z dobrodziejstw rumianku, melisy czy zielonej herbaty. Można pokusić się o stwierdzenie, że picie wywarów ziołowych stało się już niejako naszą ludową tradycją. Dużą, wciąż rosnącą popularnością wśród tego typu naparów cieszy się ostatnio czystek.

Czystek jest rodzajem krzewów, który występuje naturalnie w krajach śródziemnomorskich, a u nas jest jedynie uprawniany. Znany jest od wieków ze swoich właściwości leczniczych i oczyszczających. Spowodowane jest to posiadaniem przez czystka szerokiej gamy substancji aktywnych biologicznych wpływających pozytywnie na nasz organizm. Herbata z czystka stosowana jest między innymi jako pomoc przy przeziębieniu, gdzie łagodzi jego objawy, czy wręcz w przypadku wczesnej fazy, pozwala całkowicie się z niego wyleczyć.

Napar z czystka znakomicie oczyszcza nas zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Picie herbaty powoduje wyeliminowanie problemów z trądzikiem, łuszczycą, łupieżem czy różnego rodzaju grzybicami. Posiada również silne działanie antyalergiczne, wobec czego przynosi ulgę przy wszelkiego rodzaju uczuleniach. Świetnie także odświeża skórę, i powoduje, że cera staje się gładsza oraz wygląda młodziej.  Jest znakomitym środkiem, który pomoże nam utrzymać należytą higienę jamy ustnej, a także pomoże w wybieleniu zębów. Oprócz tego czystek posiada właściwości zapobiegające chorobie niedokrwiennej serca oraz przynoszące ulgę w przypadku przerostu prostaty.

Zaleca się picie herbaty codziennie, najlepiej rano i wieczorem. Dopiero regularne stosowanie przynosi pożądane efekty, a jednorazowa aplikacja nie przyniesie żadnych zmian w naszym zdrowiu, wyglądzie czy samopoczuciu.

Jest to produkt szeroko dostępny w aptekach, sklepach zielarskich a także supermarketach i sklepach spożywczych. Niewygórowana cena sprawia, że jest to herbata dostępna dla każdego.