Naturalne szampony do włosów w kostce – poznaj ich właściwości!

10 maja 2021 by - Szampony w kostce

Naturalne szampony do włosów w kostce – poznaj ich właściwości!

Na rynku kosmetyków naturalnych coraz większy prym wiodą szampony w kostce. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie nie tylko czysty skład bez zbędnych wypełniaczy, ale także ideę #ZeroWaste. Na czym polega ich fenomen i co zadecydowało, że zaskarbiły sobie sympatię tak wielu ludzi?

Jak działa szampon w kostce?

Szampon w kostce niczym nie różni się od tradycyjnego szamponu – posiada taką samą ilość składników aktywnych i substancji myjących. Jego właściwości pielęgnacyjne uwydatnia naturalny skład, który potęguje dobroczynne działanie. Szampon w kostce, choć jest stosunkowo nowym kosmetykiem, jest równie prosty w obsłudze jak standardowy – wystarczy przyjąć odpowiednią technikę podczas jego nakładania. Przed myciem należy dobrze zmoczyć włosy i skórę głowy, ułatwi to rozprowadzanie szamponu. Następnie kostkę rozmydlamy w dłoniach, podobnie jak zwykłe mydło. Nie zaleca się nakładania produktu bezpośrednio na włosy i skórę głowy – może to utrudnić spłukiwanie, co w konsekwencji wpłynie negatywnie na kondycję włosów. Rozmydlony w rękach szampon trzeba wmasować we włosy i skórę głowy tak jak przy każdym myciu. Po całym zabiegu pozostałości szamponu należy dokładnie spłukać.

Szampon do włosów w kostce w MadamNatura.pl
Szampon w kostce

Kiedy stosować szampon w kostce

Jak każdy kosmetyk naturalny, szampon w kostce posiada bardzo szerokie zastosowanie. Ze względu na naturalny skład i rzemieślniczą formę produkcji polecany jest jako ciekawy upominek – szampony tego typu oferują dużo większą gamę zapachową i kolorystyczną, niż tradycyjne kosmetyki. Ze względu na mnogość wariantów, każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie. Dzięki dużej różnorodności, jaką oferują naturalne szampony w kostce, można stosować je w przypadku złożonej pielęgnacji – doskonale nadadzą się dla różnych typów włosów oraz osób o skórze wrażliwej czy alergików. Będą także dobrym wyborem dla osób chcących stosować świadomą pielęgnację oraz dbających o dobro planety czy środowiska naturalnego.

Zalety szamponu w kostce

Szampon w kostce posiada liczne zalety. Dzięki skondensowanej formule nie zajmuje na półce tyle miejsca, ile zwyczajne, butelkowane szampony i kosmetyki. Łatwo jest go zapakować i zabrać ze sobą w podróż – przy korzystaniu z szamponu w kostce nie musimy inwestować w pojemniczki zastępcze o mniejszej pojemności czy specjalne kosmetyki w wersji podróżnej. Jest mały i poręczny, bez trudu zmieści się w każdej kosmetyczce. Używając go, minimalizujemy ryzyko rozlania czy ubrudzenia bagażu. Szampon w kostce jest również niezwykle wydajnym kosmetykiem – jedna kostka zużywa się wolniej, niż tradycyjny szampon, bez względu na długość i gęstość włosów. Taki kosmetyk jest doskonałym wyborem dla wszystkich, którym leży na sercu los środowiska naturalnego – szampon w kostce nie generuje odpadów w postaci opakowania czy plastiku. Najczęściej kosmetyki te pakowane są w papier, zgodnie z filozofią zero waste. Po pierwszym użyciu można przechowywać go w jakimkolwiek pudełeczku – niektóre szampony sprzedawane są w metalowych opakowaniach, które po wykończeniu kosmetyku można ponownie wykorzystać lub zakupić czysty wkład do kolejnego użycia. Niewątpliwą zaletą szamponów w kostce jest ich prosty i naturalny skład, który nie podrażnia i nie przesusza skóry głowy.

Najlepszy wybór

Konsumenci, chcący kupować świadomie i odpowiedzialnie powinni poświęcić swoją uwagę szamponom w kostce i kosmetykom naturalnym. To prawdziwa rewolucja na rynku kosmetycznym i ukłon w kierunku naszej planety – opakowania kosmetyczne w wielu przypadkach wykonane są z trudnego do recyklingu plastiku, zalegającego w późniejszym czasie na wysypiskach śmieci. Są nie tylko odpowiedzialnym wyborem konsumenckim, to także świetna alternatywa wobec tradycyjnych szamponów, zawierających w sobie obciążające dla skóry głowy i włosów substancje, takie jak mocne detergenty czy ciężkie silikony. Szampon w kostce polecany jest wszystkim, chcącym zadbać o swoje włosy i skórę głowy – to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych kosmetyków, które tak dobrze znamy ze sklepowych półek.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.