Wszystko co warto wiedzieć o dezodorantach w kremie

24 października 2021 by - Dezodoranty w kremie

Wszystko co warto wiedzieć o dezodorantach w kremie

Pocenie się jest jak najbardziej naturalną reakcją organizmu. Najczęściej pot wydziela się przy intensywnym wysiłku fizycznym lub wysokich temperaturach, by uchronić nasze ciało przed przegrzaniem. Pojawia się on również w sytuacjach nadmiernego stresu. Co więcej, to właśnie przez pot zostają z naszego organizmu usunięte wszystkie toksyczne substancje. Niemniej jednak, za wszelką cenę chcemy zminimalizować jego wydzielanie się lub całkowicie to zablokować. Drogeryjne preparaty często mogą podrażniać i blokować ujście potu, co nie będzie miało najlepszego wpływu na kondycję naszej wrażliwej skóry pod pachami. Alternatywnym rozwiązaniem jest dezodorant w kremie. Co warto o nim wiedzieć?

Jak działa dezodorant w kremie?

Dezodorant w kremie co prawda jest produktem innowacyjnym, który dopiero co zaczyna zyskiwać na popularności. Jak łatwo można się domyślić, nie jest on tradycyjnym antyperspirantem, którego głównym zadaniem jest zablokowanie lub zminimalizowanie wydzielania potu. Dlaczego więc dezodoranty w kremie są lepsze od tego typu blokerów? Otóż zacznijmy od tego, że to co najbardziej nam doskwiera podczas pocenia się, to dość specyficzny i niezbyt przyjemny zapach. Jest on powodowany przez namnażające się w okolicy pach bakterie. Niemniej jednak, zablokowanie wydzielania się potu, zablokuje również usunięcie z naszego organizmu szkodliwych toksyn. Dezodorant w kremie ma całkiem odmienne działanie. Otóż nie ma on za zadania całkowitego zablokowania pracy gruczołów łojowych, ma on przede wszystkim działać antybakteryjnie, a w efekcie zneutralizować przykry zapach potu. Można więc powiedzieć, że po zastosowaniu dezodorantu w kremie, skóra będzie zdezynfekowana, a dodatkowo będzie przyjemnie i delikatnie pachnieć, zgodnie z tym jaki dezodorant wybraliśmy. Pamiętajmy, że zmiana dezodorantu na naturalny, może być dla skóry szokiem, więc warto dać jej czas na przyzwyczajenie się do nowego produktu.

Jak produkowane są dezodoranty w kremie?

Dezodoranty w kremie są produkowane w taki sposób, by nawet osoby ze skórą wrażliwą, spokojnie mogły je stosować. Oznacza to, że w ich składzie możemy znaleźć tylko i wyłącznie naturalne składniki. Ich produkcja opiera się głównie na:

  • sodzie
  • oleju kokosowym
  • naturalnych olejkach eterycznych

Warto wspomnieć, że w skrajnych przypadkach skóry wrażliwej, nawet soda może powodować podrażnienie lub nawet uczulenia. Wysypki mogą być więc związane z obecnością tego składnika w dezodorantach w kremie. Na szczęście producenci nie pozostali obojętni i dla osób z niezwykle wrażliwą skórą, powstały dezodoranty w kremie bez sody. Warto wspomnieć, że tego typu dezodoranty nie będą zawierać w swoim składzie alkoholu ani innych substancji, z których składają się tradycyjne antyperspiranty. Skład tego produktu najczęściej jest w pełni ekologiczny.

Dezodorant w kremie

Jak stosować dezodoranty w kremie?

Dezodoranty w kremie nie występują w takiej samej postaci jak tradycyjne antyperspiranty. Najczęściej są one zapakowane do słoiczków lub aluminiowych puszek, choć coraz częściej można je spotkać także w formie wysuwanego sztyftu. Niemniej jednak, dezodoranty w kremie stosuję się w niezwykle prosty sposób. Na dłoń należy nabrać niewielką ilość produktu, a następnie rozprowadzić go na skórze pod pachami. Warto chwilę poczekać, aż preparat się w całości wchłonie. Dezodoranty w kremie są całkowicie bezpieczne dla skóry, a co więcej, producenci skupiają się również na umieszczaniu ich w ekologicznych opakowaniach, by były one również przyjazne środowisku. Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.