Kule do kąpieli – prosty przepis na relaks

7 września 2022 by - Kule do kąpieli

Kule do kąpieli – prosty przepis na relaks

Kule do kąpieli to cieszące się rosnącą popularnością kosmetyki do pielęgnacji ciała. To przepis na udaną kąpiel, która wprowadzi nas w stan relaksu. Ten mały produkt zawiera w sobie wszystko, co sprawi, że kąpiel stanie się małym rytuałem. Naturalne składniki takie jak olejki eteryczne czy glinki zapewniają zadowolą nasze zmysły jednocześnie pielęgnując nasze ciało. Kule do kąpieli różnią się składem i właściwościami, warto znaleźć te, które najlepiej odpowiadają naszym upodobaniom i potrzebom naszej skóry. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych produktów z tej kategorii, mnogość wyboru może niekiedy dezorientować, dlatego warto wiedzieć na co zwracać uwagę przy wyborze kul do kąpieli. 

Jak wybrać właściwą kulę do kąpieli?

Sugerujmy się składem kuli oraz jej estetyką. Ważne jest, by produkty użyte do stworzenia kuli odpowiadały na potrzeby naszej skóry były wysokiej jakości. Wygląd, tekstura i zapach są również istotne. Chcemy przecież, by kąpiel była przyjemnością dla wielu zmysłów! Zapach, który kula do kąpieli zawdzięcza olejkom eterycznym w jej składzie, gra ważną rolę. Poza tym, że warto by był on zgodny z naszymi estetycznymi preferencjami, zwróćmy uwagę na jego właściwości terapeutyczne. Olejki eteryczne są powszechnie stosowane do aromaterapii i każdy z nich różni się działaniem. Poszukujmy w składzie tego, którego właściwości najlepiej korespondują z naszymi oczekiwaniami. Olejek eteryczny z werbeny egzotycznej będzie miał działanie odświeżające i odprężające, z kolei olejek eteryczny goździkowy ma działanie tonizujące i rozgrzewające. 

Do tworzenia kul do kąpieli używa się również olejów. Te również mają różne właściwości, ale wszystkie z nich będą pielęgnować i chronić naszą skórę. Niektóre z nich mają właściwości przeciwstarzeniowe lub wspomagające naprawę drobnych uszkodzeń. Często w składzie kul do kąpieli znajdziemy również glinki, czyli minerały ilaste. Są one popularnie stosowane w wielu zabiegach pielęgnacyjnych np. jako maski do twarzy czy produkty do mycia, w argilloterapii wykorzystuje się ich lecznicze właściwości. Glinki mają różne właściwości. Zielona glinka sprawdzi się w pielęgnacji skór tłustych, mieszanych i trądzikowych. Glinka czerwona będzie odpowiednia dla skóry wrażliwej, naczynkowej i podrażnionej. Z uwagi na to, że ma działanie lekko oczyszczające, to sprawdzi się również w niwelowaniu problemów skóry tłustej. Glinka biała przeznaczona jest dla skóry wrażliwej i suchej. Działa oczyszczająco, wygładzająco i odżywczo. Istnieje jeszcze wiele innych rodzajów glinek, ich działanie zależne jest od tego, jakie pierwiastki znajdują się w ich składzie i budowy minerału.

W kulach do kąpieli znajdziemy też inne dodatki – maceraty, sole, kwiaty. Wybór dostępnych w sprzedaży kul do kąpieli jest ogromny, pamiętajmy jednak, że warto zwrócić uwagę na skład produktu i sposób jego wykonania. Poszukujmy tego, co nam odpowiada i wybierajmy składniki dobrej jakości. Sklep Madam Natura ma szeroką ofertę naturalnych kul do kąpieli sprawdzonych marek. Kule do kąpieli dostępne w sklepie Madam Natura tworzone są na bazie naturalnych, wegańskich produktów wysokiej jakości, są wytwarzane ręcznie i mają czytelne, proste składy. 

Jak używać kuli do kąpieli?

Używanie kuli do kąpieli jest wyjątkowo proste. To, czego potrzebujemy, to kula i wanna lub miska na wodę. Wannę lub miskę napełniamy ciepłą wodą, wrzucamy kulę, która zacznie się rozpuszczać i możemy cieszyć się kąpielą! W zależności od tego, jakiej kuli użyjemy możemy oczekiwać efektów wizualnych takich jak pojawienie się w wodzie bąbelków czy zmiana barwy wody. Dotrze do nas zapach olejków eterycznych, kula rozpuści się w wodzie i rozpocznie się czas na relaks. Zgodnie z własnymi upodobaniami możemy wzbogacić naszą kąpiel o płatki kwiatów, dźwięki muzyki czy blask świec.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.